Zamek hakowy do bramy

zamek hakowy

Zamek hakowy. Czy zamek w bramie lub furtce jest potrzebny

W świecie idealnym odpowiedź na pytanie czy zamek hakowy lub jakikolwiek inny zamek w bramie jest potrzebny byłaby oczywiście negatywna. Nikt jednak jeszcze takowego nigdy nie odnalazł, a przynajmniej o czymś takim jeszcze nie doniesiono i ten w którym przyszło nam żyć od ideału jest daleki. Niestety jest to świat w którym wandal siekierą traktuje pasiekę, a znudzony dzieciak depcze kwiaty Bogu ducha winnej sąsiadce. Jeśli więc nie życzymy sobie nieproszonych gości w naszej oazie piękna i spokoju, ogrodzenie, furtka i zamek okażą się nieodzowne. Równie ważne, a może nawet ważniejsze znaczenie mają zabezpieczenia bram, bez nich sen nasz nie byłby już taki spokojny. Tu już nie chodzi o zwykłego wandala, czy znudzonego dzieciaka, tu możemy mieć do czynienia z kimś kto przyszedł po naszą własność.

Trwałość i bezpieczeństwo to podstawa sukcesu

Oczywistym jest, że bezpieczeństwo posesji, a także wieloletnie użytkowanie zapewnić mogą jedynie wyroby najwyższej jakości. O ile zamki do bram garażowych muszą maksymalnie utrudnić dostęp nieproszonym gościom, o tyle zamki w elementach ażurowych (bramy posesji, furtki itp.) powinny spełniać też rolę estetyczną i dobrze wpasować się w styl ogrodzenia, a także elewacji. Wszystko to musi razem tworzyć harmonijną całość, by nie szpecić, a wręcz zdobić miejsce, które ochraniają. Bardo podobną rolę spełniają zamki do furtek, ze szczególnym naciskiem na estetykę. Chronią przecież naszą ostoję piękna. Powinny więc być estetyczne, trwałe i odporne na czynniki atmosferyczne.

Wisienka na torcie – okucia zamków

Na koniec rzecz chyba najważniejsza z punktu widzenia estetyki furtki ogrodowej, ale także trwałości zamka. Mianowicie będą to szyldy i klamki do furtek. Ich wpływ na estetykę trudno przecenić. To na nie najczęściej pada wzrok, gdy zamierzamy otworzyć lub zamknąć nasze wejście do ogrodu. Jeśli ogrodzenie jest metalowe, to doskonale sprawdzą się tu wyroby kute, gdyż są trwałe i prezentują się doskonale. Tak wyposażona furtka spełni nie tylko rolę kontroli dostępu do naszego ogrodu, ale go dodatkowo ozdobi.


Autor wpisu: Zasuwy do bram