Zamki do furtek – czy stanowią barierę dla złodzieja

zamki do furtki

Bezpieczne zamki do furtek

Ogrodzenia montowane na posesjach spełniają obecnie wiele funkcji. Oprócz ochrony terenu przed obecnością osób niepowołanych, powstają z takich elementów, aby były jednocześnie dekoracyjne. Warunkiem zapewniającym poczucie bezpieczeństwa jest właściwie dobranie elementów zamykających bramę i furtkę wejściową czyli po prostu zamki do furtek. Proponowane rozwiązania mogą być montowane w różnych kombinacjach. Wszystko po to, aby zamykanie bramy i furtki na czas nieobecności właściciela było pewne i odporne na próby włamania.

Trwałe zamki do furtek w ogrodzeniach stalowych

Bramki można wyposażyć w uniwersalne zamki wpuszczane montowane w słupkach. Do wyboru wykonawca ma zamki do furtek dostosowane do klamek lub zatrzaskowe z rolką. Po zamknięciu ruchomy język lub rolka zamka zaczepia się o otwory w słupkach ogrodzeniowych. Nadal jednak występuje możliwość dostania się na posesje obcych osób, więc należy dodatkowo zamontować wkładkę patentową na klucz. W tym wypadku całe skrzydło furtki blokuje się w pozycji zamkniętej. Kiedy elementy kute wejdą w skład ogrodzenia, to trwały i odporny na uszkodzenia zamek będzie znacznym utrudnieniem dla osób próbujących włamać się na teren zabezpieczony ogrodzeniem. Przed próbami wyważenia furtki uchronią stalowe zawiasy do furtki z możliwością ich regulacji w dużym zakresie.

Nowoczesne systemy ochrony

Podstawowe zabezpieczenia furtki takie jak zamek z wkładką bębenkową oraz dodatkowo zastosowana zasuwa do bramy, powstrzymają złodzieja przed próbami kradzieży. Na rynku dostępne są również systemy elektroniczne. Pozwalają one zwiększyć wygodę użytkowania furtki i bramy bez straty poziomu bezpieczeństwa. Takie produkty jak zamki sterowane zewnętrznie ułatwiają kontrole osób wchodzących na teren posesji bez konieczności ręcznego otwierania furtki i bramy wjazdowej. Dopasowana wysokość ogrodzenia i wyposażenie furtki w zamek i wkładkę zmniejszają ryzyko włamania oraz lepiej chronią majątek właściciela budynku przed osobami postronnymi.

Autor wpisu: Zasuwy do bram