Zasuwa do bramy kontra elektronika

zasuwa do bramy

Mechaniczna zasuwa do bramy

Obecnie na rynku odnaleźć można szereg różnego rodzaju rozwiązań dotyczących sposobu zamykania bramy. Wśród nich wyróżnić należy zwłaszcza te o charakterze tradycyjnym jak zasuwa do bramy oraz nieco bardziej nowoczesne bazujące na elektronice. Obie metody posiadają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Obie mają również swoje wady oraz zalety. Które rozwiązanie należy więc wybrać i czym przy tym wyborze się kierować?

Mechanika kontra elektronika

Wszystko zależy od naszych potrzeb i oczekiwań. Wyroby kute w postaci zasuw mechanicznych mogą skutecznie utrudnić osobom niepowołanym przedostanie się na naszą posesję czy do znajdującego się na niej garażu. Ten prosty mechanizm cechuje się wysoką wytrzymałością na warunki zewnętrzne i jest niezwykłe łatwy w obsłudze. Awarie w jego przypadku to zazwyczaj rzadkość. Z kolei rozwiązania elektroniczne, choć bardziej skomplikowane, dają ich użytkownikowi szeroki zakres swobody, ponieważ często obsługiwane są na pilota, co sprawia, że otwieranie i zamykanie bramy może odbywać się zdalnie.

Zasuwa do bramy czy zamek hakowy

To, na jaki mechanizm się zdecydujemy, zależne jest zwłaszcza od środków finansowych, którymi dysponujemy. Elementy kute są z reguły tańsze. Natomiast rozwiązania elektroniczne to zdecydowanie większy wydatek. Mechaniczna zasuwa do bramy, ze względu na swoją prostą budowę wymaga od użytkownika mniej uwagi. Wystarczy regularnie ją oliwić, aby działała sprawnie. Zamki do bram bazujące na elektronice są nieco bardziej wymagające. Biorąc pod uwagę ich delikatną konstrukcję, łatwiej w ich przypadku o awarię. Jednak i te nie zdarzają się szczególnie często. Jeżeli zainwestujemy w produkt wysokiej jakości i pochodzący od solidnego producenta, nie musimy obawiać się awarii. Wysoka jakość gwarantuje niezawodność.

Estetyka ma znaczenie

Na nasz wybór mogą również wpływać względy estetyczne. Nie ma wątpliwości, że zasuwa mechaniczna jest bardziej widoczna aniżeli urządzenia elektroniczne. Dlatego aby nie rzucała się w oczy, konieczne jest jej odpowiednie dopasowanie do posiadanej bramy. Zamek hakowy stosowany w bramach przesuwnych sterowanych elektronicznie jest mało widoczny. Ostatnią wartą uwagi zaletą rozwiązań elektronicznych jest ich szeroki wybór.Dlatego nie ma wątpliwości, że wśród nich każdy znajdzie najlepszy dla siebie produkt.

Autor wpisu: Zasuwy do bram